Ženy konečně vítězně

ČFK Brňany : FK Postoloprty
Typ utkání: Mistrovské
Datum: 21.10.2018 - 10:15:00

Ženy konečně po dlouhé době zažily jak chutná vítězství. Odvezly si všechny tři body ze hřiště Brňan, které tímto přeskočily i tabulce.

Do vedení jsme šli již ve 13. minutě kdy po malé domů úspěšně atakovala domácí gólmanku Markéta Douchová. Domácí již v 17 minutě skóre srovnali díky trefě Malířové. Navíc cca po 10 minutách mohli domácí po nechtěném zákroku Fořtové otočit zápas díky nařízené penaltě. Netrefili však branku.

V druhém poločase jsme byli lepším týmem hlavně díky běhavé Svobodové ve středu zálohy a vyšlo i prohození postů Synkové s Blahovou. Synková byla na levé záloze aktivní, což dělalo domácím problémy a naopak Blahová zkvalitnila hru obrany. Za aktivní přístup přišla zaslouženě v 80. minutě odměna v podobě úniku Douchové a vstřelení vítězné branky. Po přihrávce Svobodové se ještě do gólovky dostala Šipošová, ale bohužel v rozhodující moment si dala dlouhý balon, čehož využila gólmanka Brňan.

V závěru zápasu jsme se nakonec ještě strachovali o výsledek, když se před naši gólmanku Typoltovou prodrala domácí hráčka, ale naštěstí minula bránu.

Sestava Postoloprt: Typoltová, Mašanská, Fořtová, Synková, Bernardová, Šipošová, Svobodová, Lapková, Blahová, Pirnerová, Douchová

Branky: Douchová 2x