Sezóna 2018 až 2019 skončila

19.06.2019 13:29

Poslední zápas z našich 6 týmů odehrál A tým ve Vroutku v sobotu 15.6.2019, kde prohrál 5:3.

Celkově se muži umístili na předposledním místě v B skupině I. A třídy. Rok to byl pro A tým velice složitý, k malému počtu hráčů se i vzhledem k špatným výsledkům do týmu vloudila špatná nálada, která tým provázela prakticky celou sezónou.

Nyní máme před sebou nelehkou úlohu, a to tým během krátké letní přestávky stabilizovat, doplnit hráče a sehnat nového trenéra, který bude schopen tým stmelit, udělat partu, tak aby se kluci na tréninky a na zápasy těšili a ne aby tam chodili téměř jak za trest.

Ženy sice skončily také na předposledním místě jako muži v Divizi A, ale stabilizační proces na rozdíl od A týmu mají již téměř za sebou. V průběhu jara se tým doplnil o 5 hráček:  Annu Navrátilovou, Markétu Markovou, Ivanu Lazarčíkovou, Lenku Hemerkovou a Anetu Horňákovou. Na druhou stranu bohužel skončila Markéta Douchová.

Nyní je v týmu dobrá nálada, holky se těší na tréninky i na zápasy a o tom to je. Věřím, že si řádně užijí i dokopnou, která se bude konat na hřišti 29.6.2019.

Dorostence jsme bohužel do právě skončené sezóny pro malý počet nepřihlásili.

Vzhledem k tomu, že nám bylo líto kluků, kteří mají fotbal rádi a nezahráli si ani nikde jinde, pro příští sezónu se spojujeme s FK Dobroměřicemi a tím pádem dorost bude hrát I. A třídu.

Doufám, že kluci, co přislíbili, že budou chodit, slovo dodrží a nezpůsobí nám nějaké následné, hlavně finanční problémy.

Starší žáci ve sdružení s FK Dobroměřice skončili v krajském přeboru skupině A na pěkném 6. místě. V této kategorii z našich kluků naskakovali do zápasů pouze 3, a to Petr Němec, Adi Štefan a Ondřej Richter.

Mladší žáci nám dělali po celou sezónu největší radost. Opět ve sdružení s FK Dobroměřicemi skončili v krajském přeboru skupině A na skvělém 2. místě, když za sebou nechali takové týmy jako Louny, Žatec, Kadaň, Bílinu, …

V této kategorii jsme měli větší zastoupení: Jakub Čimpera, Václav Dřížďal, Marek Hubert, David Svoboda, Jakub Vasilčin a někdy i pomáhaly holky Kotulovy Natálie a Renata.

Obří podíl na jejich úspěších má náš trenér Milan Barton, který to s nimi opravdu umí.

Starší i mladší přípravka hraje satelitně a tam vůbec o výsledky nejde. V těchto věkových kategoriích jde o to, aby to kluky/holky bavilo a u fotbalu vydrželi následně co nejdéle. A když už ne u fotbalu, tak u nějakého jiného sportu, protože bez sportu je život takový chudší.

O starší přípravku se nám stará Michal Lokajíček, bohužel je na to sám a o mladší Víťa Kratochvíl nově s Dáňou Fridrichem. Někdy vypomůže Pavel Pečner.

Na jaře jsme také otevřeli kategorii předpřípravka, která je opravdu pro ty nejmenší ve věku 3 -5 let. Tady platí pořekadlo fotbal hrou dvojnásob. Zde se snažíme děti vést spíše k pohybovým dovednostem, než základům fotbalu. Předpřípravku rozjel trenér A týmu Fanda Kucej, ale bohužel pro jeho pracovní vytížení jsme ke konci byli nuceni přiřadit tyto děti k mladší přípravce.